InStart Briggs&Stratton


Technologia InStart w silnikach Briggs&Stratton.
Pomysł który może zrewolucjonizować rynek silników kosiarek spalinowych, nie trzeba pompować paliwa ani ciągnąć za linkę rozrusznika silnik jest wyposażony tylko w rozrusznik elektryczny.
Jakiś czas temu spotkałem się z tym rozwiązaniem a dokładnie na początku roku 2015 trafiła mi w ręce kosiarka z silnikiem Briggs&Stratton 775 IS series.
Z zainteresowaniem zacząłem się przyglądać temu rozwiązaniu oraz tknęła mnie myśl ” jaka jest idea takiego rozwiązania „,
Jak się jednak okazało rozwiązanie to podczas przeprowadzenia pokazu i testów przez zwykłych użytkowników zostało przyjęte wyjątkowo entuzjastycznie ponieważ wielu się przyznało że czynność odpalania za pomocą rozrusznika linowego jest dla nich najmniej lubianą czynnością przy odpalaniu kosiarki. Bateria ma diody pokazujące stan naładowania baterii, a ładowarka naładuje ją szybko w niecałą godzinę.
Zalety są jasne ale po chwili zachwytu sprowadziłem się na ziemię zadając sobie kilka pytań, pierwsze – czy przeciętny Kowalski będzie pamiętał o ładowaniu baterii w okresie zimowym, drugie to cena a dokładniej jaka będzie cena baterii oraz ładowarkiIMG_1041IMG_1034IMG_1037IMG_1040IMG_1036IMG_1042

2 thoughts to “InStart Briggs&Stratton”

  1. Wujas z niemiec ma kosiarkę Solo (jesli dobrze pamietam to 4755) wlaśnie z tym rozrusznikiem InStart. Bardzo praktyczne rozwiązanie. Czy u nas w Polsce to rozwiązanie jest dostępne ?

    1. Tak jest własnie dzisiaj kupiłem kosiarke nac ls50-775is-hs własnie z tym silnikiem za 1999zl w mediaexpert

Komentarze są zamknięte.