Wymiana oleju w skrzyni Tecumsech 705-002

Witam
Dzisiaj zmagałem się ze skrzynią Tecumsech Peerless 705-002 niby tylko wymiana oleju lecz po spuszczeniu zapadła szybka decyzja – rozkręcamy.
To co wyleciało z niej to było olejo-podobne z zabarwieniem grafitowym z masą opiłków i innych dziwnych zanieczyszczeń.
Po rozebraniu ukazał się obraz nędzy i rozpaczy – galareta – zawiesina – maź inaczej tego nie idzie opisać.Na obudowie widać ślady że ktoś próbował ją otwierać ale nic z tego nie wyszło – tylko silikon dostał się niepotrzebnie do oleju.
705-002-5705-002-6

Więc zabraliśmy się za mycie, skrzynia siłą rzeczy musiała być rozebrana do ostatniej śrubki. Przy tej okazji do wymiany okazały się wszystkie uszczelnienia. Dopiero po trzecim myciu w ropie i benzynie można ją było wsadzić do myjki i zaczęła wyglądać jak powinna. 705-002-4705-002-3

705-002-2705-002-1

Po wstępnym złożeniu weryfikacja i okazało się że skrzynia wygląda nawet nieźle, teraz czeka na uszczelniacze, złożenie końcowe i będzie hulać :-)

Zapraszam wszystkich zainteresowanych do kontaktu ze mną.
Serwisujemy skrzynie hydrostatyczne, wymiany oleju, naprawy bieżące i główne.
pozdrawiam

Andrzej Troczyński
665 200 900

9 thoughts to “Wymiana oleju w skrzyni Tecumsech 705-002”

 1. A, tak z ciekawości zapytam, czy przed wyjęciem tej skrzyni jechałeś tym traktorkiem…, chodzi mi o pierwotną ocenę jej stanu, przed naprawą, jakie były objawy awarii lub też jak ona pracowała? Mam taka sama w swej Hondzie i w/g licznika ma właśnie najechane 630 Mh …..

  1. Nie jechałem, dostałem skrzynkę bo klient już sam stwierdził że po nagrzaniu nie chce maszyna jechać ani do przodu ani do tyłu. Olejopodobna substancja wylała się ze skrzyni po otwarciu korka spustowego z masą opiłków stalowych i aluminiowych.

 2. No cóż Panie Andrzeju, zatem w kolejce do Pana, ustawia się też i moja skrzynia do wymiany oleju i przeglądu…

 3. będzie to jak widać pełna rozbiórka z myciem, te skrzynie mimo solidnej konstrukcji trzeba gruntownie zregenerować a uszczelniacze w skrzyni zazwyczaj wymieniam wszystkie – w tym wieku już nie nadają się i puszczają olej, koszt uszczelniaczy to lekko licząc 2 stówki

 4. Wita, Panie Andrzeju czy ma Pan jakieś wieści od klienta jak sprawuje się ta skrzynia po Pańskim serwisie. Ponieważ posiadam taką i objawy są podobne, czyli po rozgrzaniu nie jedzie ani do przodu ani do tyłu.
  Jeśli ta naprawa okazała się skuteczna – na dłużej, kto wie czy nie skorzystam z Pańskich usług.

  Pozdrawiam
  Paweł

  1. Skrzynia pracuje, zresztą to nie pierwsza którą zrobiłem, robię je cały czas i jeszcze nie było by klient zgłosił reklamację. W tym roku dzwoniłem już po klientach i wszyscy potwierdzają że skrzynie są sprawne.

Komentarze są zamknięte.