Traktorki do koszenia trawy

Witam, mieliście kiedyś takie uczucie, że macie już dość chodzenia za swoją kosiarką, a dodatkowo wasz ogród jest duży i jego koszenie zajmuje wam sporo czasu? Tak tak to najlepszy moment by wreszcie powiedzieć pass i rozejrzeć się za maszyną, przy której ciężka dotychczas praca zmieni się dla was w rozrywkę i przyjemność.

Przy kupnie traktorka podstawowym kryterium jest jak duży ogród posiadamy i rzecz jasna jakim budżetem dysponujemy. Na rynku znajdziemy wiele tego typu sprzętu. Traktorki są oferowane na rynku przez wielu producentów z silnikami jednocylindrowymi lub dwucylindrowymi V-twin. Oczywiście najlepszy będzie z dwucylindrowy silnikiem, ponieważ dwucylindrowa jednostka jest żywotniejsza i dostarcza więcej mocy. Druga ważna kwestia to napęd, najlepiej byłoby wybrać z napędem hydrostatycznym, dlatego że skrzynia hydro gwarantuje największą wygodę, bezawaryjność oraz bezobsługowość. Trzecim równie ważnym elementem jest szerokość koszenia agregatu, od tego zależy czy traktor zmieści się podczas manewrowania przy drzewkach i innych przeszkodach oraz od szybkości koszenia trawnika. To jest już kwestia indywidualna, którą każdy nabywca musi osobiście przemyśleć. Zazwyczaj taką standardowa szerokością koszenia jest 102cm, większe decki raczej dedykowane są do dużych powierzchni gdzie nie ma przeszkód. Następnie musimy zastanowić się czy potrzebujemy traktorka z koszem, bowiem traktorki z koszem są znacznie droższe od traktorków z wyrzutem bocznym. Przy ładnych przydomowych trawnikach reprezentacyjnych raczej wybór pada na traktorek z koszem. Natomiast jeśli komuś nie zależy na pięknym wyglądzie może kupić traktor bez kosza, a przy tym sporo zaoszczędzi. No i ostatnia kwestia to możliwość zastosowania osprzętu dla naszej maszyny. Zimą po zastosowaniu pługa do śniegu możemy z łatwością odśnieżyć sobie podjazd i podwórze. Wiosną za pomocą walca możemy przeprowadzić wałowanie naszego ogrodu. Jesienią przy pomocy rozsiewacza możemy posiać nawóz jesienny, ponadto przy zastosowaniu przyczepki może nam również służyć do transportu różnych ładunków. Traktorek to bardzo przydatne urządzenie, które przy zastosowaniu osprzętu może nam służyć cały rok dlatego przy kupnie danego egzemplarza koniecznie zapytajmy o możliwość zastosowania osprzętu do niego. Decydując się na zakup pamiętajmy również by zadbać o to by mieć w pobliżu serwis dla tego urządzenia, żeby w razie problemów szybko i sprawnie przywrócić maszynę do użytku. Dziękuje wszystkim za uwagę i mam nadzieję że was nie zanudziłem . :D

Do dyskusji zapraszamy na forum pilarz.org

Jeżeli macie problem z wyborem – udajcie się do działu „Pomoc w wyborze”.
Natomiast jeżeli już posiadacie traktorek i chcecie o coś zapytać, tudzież pochwalić się nim, zdecydowanie dział „Traktorki ogrodowe” jest właśnie dla Was!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *