VSS 53 TK AllRoad 4 – wady i zalety.

Dziś pragnę przedstawić Wam 4-funkcyjną kosiarkę spalinową Victus VSS 53 TK AllRoad Plus 4.
Jest to agregat tnący o szerokości roboczej 510mm, wyposażony we własny napęd jezdny oraz silnik górnozaworowy (OHV) Emak K800 o pojemności 196cm³ i mocy 3,4 kW (6,5 HP).
Całość waży 34 kg, więc super lekkie to to nie jest. …no ale coś za coś. ;)  Victus VSS 53 TK AllRoad Plus 4

Obudowa nadwozia została wykonana z grubej blachy stalowej, a ponadto wzmocniona metalowymi płaskownikami w newralgicznych miejscach, np. przy wylocie bocznym. Mocowanie uchwytu rurowego też nie budzi zastrzeżeń – wszystko jest dobrze wykonane i nic się nie ugina przy manewrowaniu kosiarką.
Silnik pracuje wręcz magicznie i bardzo łatwo się go uruchamia – wystarczy dosłownie jedno pociągnięcie za linkę rozrusznika i już budzi się do pracy. …a to wszystko bez żadnego schylania się i pompowania czegokolwiek.
Napęd rusza równie błyskawicznie (szczególnie widać jego zrywność na żwirowatym podłożu) i jest naprawdę konkretny (przekładnia General Transmissions), a prędkość jazdy jest moim zdaniem jak najbardziej optymalna.

Kosiarka posiada 4 opcje koszenia: wyrzut boczny, wyrzut tylny, zbieranie do kosza oraz mulczowanie. …i właśnie ta ostatnia opcja spodobała mi się najbardziej.

Mówię Wam – to jest naprawdę świetne.
Kosi się bardzo szybko i przyjemnie bo nie używamy kosza, którego trzeba byłoby opróżniać, a po skoszeniu nie trzeba nic grabić, ponieważ podczas mulczowania każde źdźbło trawy jest siekane na drobne kawałeczki, które potem przeistaczają się w naturalny nawóz zasilając przy tym nasz trawnik w substancje odżywcze.
Ktoś może powiedzieć, że mulczowanie bardziej obciąża silnik.
Tak, zgadzam się z tym. Ale tutaj nie widzę żadnych przeciwwskazań, ponieważ do dyspozycji mamy naprawdę spory zapas mocy.

Równie ważne jest też spalanie. …i nie tylko dla środowiska, ale także dla naszego portfela.
Emak K800 jest w stanie pracować nawet do trzech godzin na jednym tankowaniu (1,5 litra), czyli tak naprawdę pali niewiele.
Poza tym silnik posiada żeliwną tuleję (nie aluminiową) oraz twardy i podwójnie łożyskowany wał korbowy, a to z kolei przekłada się na jego wielogodzinną, i bezawaryjną pracę (to jest udowodnione wielokrotnym koszeniem boiska).
Jednym słowem ten silnik jest ekonomiczny pod każdym względem.

Teraz przejdźmy do wad. …tak tak, są również wady. A tak właściwie to chyba tylko jedna – delikatny luz na kółkach jezdnych. Ale od razu mówię, nie traktujcie tego na serio, ponieważ jest to tylko kosiarka i taki delikatny luz na kółkach jest zupełnie normalny.

Z czystym sumieniem polecam tą kosiarkę oraz jej następczynię Oleo-Mac GV 53 TK AllRoad Plus 4.


Zapraszam do dyskusji na pilarz.org

Masz problem z wyborem – napisz w dziale „Pomoc w wyborze”.
Posiadasz już kosiarkę – napisz o niej w „Kosiarki”.

Grafika z logo Victus pochodzi ze strony www.victus.pl

7 thoughts to “VSS 53 TK AllRoad 4 – wady i zalety.”

 1. A ja znalazłem 2 wady pierwsza to nieszczęsna linka od regulacji obrotów pancerz cofie się przy mocowaniu obok silnika przez co nie załącza się ssanie druga to obudowa paska napędu jest niedopasowana i przez szczelinę dostaje się trawa aczkolwiek druga wada została wyeliminowana przez wprowadzenie zmodernizowanej osłony

  Pozdrawiam

  1. Witam mam właśnie taki problem jak piszesz nie załącza się ssanie mógłbyś mi napisać w którym miejscu dokładnie się tak dzieje bo nie potrafię sobie poradzić.
   pozdrawiam

 2. Kosz jest nieszczelny i trawa wyrzucana jest ponad pokrywe gorna na zawiasie. Niskie umieszczenie kosza idac za kosiafka kopiemy do niego. Obudowa silnika lata i brzeczy. Reszta jak najbardziej ok

  1. Są wały hartowane indukcyjnie i wały hartowane w całości czyli mają twardość na wszystkich czopach taką samą. Wały w silnikach Briggs$Stratton prócz silników robionych w Meksyku są tylko hartowane na stopie korbowodu reszta jest miękka jak plastelina, w silnikach Loncin wał jest hartowany w całości

  1. Moc silnika jest 6,5 KM a moc urządzenia po założeniu noża, napędu jest 4,6 KM, większość producentów podaje tylko moc silnika by zmylić klientów a Oleo-Mac podaje również faktyczną moc użyteczną urządzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *